Najlepszy dźwięk zapewniają nadal nośniki tradycyjne, analogowe: taśma magnetofonowa i płyta winylowa. Mają jednak one cztery wady: ograniczony repertuar, nietrwałość, wysoka cena i niewygoda użytkowania. Dlatego niezbędne w systemie jest cyfrowe źródło dźwięku, a najlepsze to dedykowany komputer – streamer audio.

Oferujemy obecnie trzy modele audio streamera pod marką LiveBit: Numer Cztery, Numer Trzy i Numer Dwa. Najwyższy model, Numer Jeden, jeszcze nie powstał – czekamy na rozwój technologii przesyłu danych I2S (lepszego niż powszechny obecnie USB). Trzy oferowane modele różnią się zasilaniem. Numer Cztery ma wewnętrzny, typowy dla PC zasilacz ATX. Numer Trzy ma prosty, zewnętrzny zasilacz impulsowy 12V oraz osobny zasilacz liniowy 5V do karty USB.  Numer Dwa ma dodatkowo zewnętrzny audiofilski zasilacz liniowy 12V.

LiveBit to komputer pracujący pod bezpłatnym programem Daphile, który jest jednocześnie systemem operacyjnym Linux i programem muzycznym do obsługi wszystkich formatów dźwięku cyfrowego (Linux to najbardziej audiofilski system, nieporównanie lepszy od iOS i Windows ze względu na swą prostotę).
Daphile przyjmuje pliki z trzech źródeł:
1. płyty CD (LiveBit posiada konwencjonalny napęd optyczny)
2. dyski twarde i pendrivy
3. radio internetowe
Daphile może być obsługiwany na trzy sposoby:
1. poprzez przeglądarkę internetową zainstalowaną na drugim komputerze (laptopie) połączonym z serwerem LiveBit przez Wi-Fi (dostęp do internetu nie jest konieczny, Daphile tworzy własny Hotspot działający również offline) lub kablem Ethernet. Ten sposób zapewnia pełną funkcjonalność obsługi systemu
2. poprzez aplikację typu Logitech Squeezebox na smartfonie lub tablecie pod Androidem (tylko sterowanie odtwarzaniem muzyki)
3. poprzez podłączony monitor i klawiaturę (najprostsze sterowanie odtwarzaniem muzyki).
Wymienione urządzenia sterujące nie wchodzą w skład zestawu LiveBit.

Komponenty streamerów LiveBit są starannie dobrane według kryteriów audiofilskich i uzupełnione o hardwarowe filtry przeciwzakłóceniowe. Ustawienia BIOSu są również audiofilsko zoptymalizowane, np. stosujemy downclocking procesora. Chłodzenie procesora w LiveBit Numer Trzy i Numer Cztery jest pasywne, czyli bezszelestne, a w Numerze Cztery bardzo ciche, praktycznie niesłyszalne. Wyjście sygnału odbywa się przez port USB w specjalnej, audiofilskiej karcie USB.

Do LiveBit trzeba więc podłączyć zewnętrzną kartę dźwiękową, to znaczy DAC USB (przetwornik cyfrowo-analogowy z wejściem USB). Jeżeli chcemy odtwarzać pliki DSD bez ich konwersji na PCM (a jest to zdecydowanie najlepszy dźwiękowo format cyfrowy), podłączony DAC musi obsługiwać format DSD przynajmniej w protokole DoP, a najlepiej NativeDSD.

Ponieważ kopiowanie plików na dysk w systemie Daphile jest powolne, komputery LiveBit mają zainstalowany tylko jeden dysk SSD o małej pojemności (80, 120 lub 240 GB). Obszerniejszą bibliotekę muzyczną trzeba przygotować na innym komputerze na dysku zewnętrznym (następnie podłączyć go do LiveBit przez USB) lub na dysku wewnętrznym (i zamontować go w LiveBit).

.

Na zdjęciu od lewej: LiveBit Numer Cztery, Numer Trzy i Numer Dwa:

.
L2,3,4-1s