„Odkąd świadomie słuchałem muzyki moim marzeniem był dźwięk całkowicie oderwany od kolumn, dający doświadczenie „żywych” głosów i instrumentów zawieszonych w przestrzeni przed słuchaczem, z emocjami muzyków, z wibracjami strun i membran, których doświadczałem na koncertach. Po 20 latach nieustannych eksperymentów spełniłem swoje marzenie. Przekonałem się, że sprzęt grający może być tak przezroczysty i „niesłyszalny”, że słuchacze są wirtualnie przenoszeni  do pomieszczenia, w którym dokonano nagrania i odczuwają tak dojmującą obecność muzyków, jakby mieli przed sobą ich… Avatary.  Teraz chciałbym tym doświadczeniem podzielić się z Państwem”  – Cezariusz Andrejczuk, konstruktor AVATAR AUDIO Passion driven.

3s

     Osiągnięcie takiego efektu było możliwe dzięki cofnięciu się o ponad 50 lat, do epoki, w której jeszcze nie porzucono Jakości (wysokoskuteczne papierowe głośniki, kilkuwatowe wzmacniacze lampowe SET)  na rzecz Ilości (kilkusetwatowe głośniki i wzmacniacze tranzystorowe). Kolumny HOLOPHONY Be touched z oryginalnymi głośnikami z lat 50 i 60-tych ub. wieku o mocy zaledwie 15-20W są bezkompromisową realizacją idei przewagi Jakości nad Ilością. Posiadają ogromną skuteczność 95-98 dB, więc mogą być napędzane kilkuwatowymi wzmacniaczami lampowymi, które również realizują zasadę: mała moc = małe zniekształcenia = najwyższa jakość.

       Chcąc zapewnić kolumnom możliwie najlepsze okablowanie wewnętrzne rozpoczęliśmy prace nad kablami. Tysiące godzin badań i dokonane w ich trakcie odkrycia pozwoliły stworzyć kable DREAMLINK Power the music  – audiofilskie kable najwyższej klasy, na nowo definiujące pojęcie neutralności.

     Następnie przyszedł czas na badania nad materiałami tłumiącymi wibracje. Okazuje się, że skuteczne odizolowanie komponentów systemu od wibracji podłoża oraz zredukowanie ich wewnętrznych wibracji to jeden z ważniejszych warunków uzyskania dźwięku klasy State-of-the-art. Opracowaliśmy więc ustroje antywibracyjne RECEPTOR Feel the sound: stopki  kulkowe pod sprzęt, podstawki pod kable oraz platformy wykorzystujące efekt lewitacji magnetycznej.

     Poszukując odpowiedniej klasy źródła dźwięku chcieliśmy wyjść poza doskonałe brzmieniowo, ale ograniczone repertuarowo nośniki analogowe: taśmę i vinyl. Nasz sprzętowo i programowo zoptymalizowany komputer LIVEBIT Let it flow jest transportem płyt CD i źródłem plików Hi-res, które „ożywia” dźwięk cyfrowy i zbliża go do analogowego wzorca.

.

1s

     Nasze  kolumny, kable, platformy i komputer tworzą podstawę Systemu Avatar Audio, który corocznie prezentujemy na Audio Show w Warszawie. W 2013 roku – chyba po raz pierwszy w historii podobnych imprez – pomieszczenie zostało prawidłowo (= całkowicie) wytłumione, co w połączeniu z niespotykanie neutralnym dźwiękiem (pozbawionym powszechnie występujących podbarwień i kompresji)  mogło wywołać szok poznawczy.

     Pierwsza zagraniczna prezentacja systemu Avatar Audio miała miejsce 7-8 lutego 2015 na Norddeutsche HiFi-Tage w Hamburgu i została wręcz entuzjastycznie przyjęta przez wielu słuchaczy:

H2015-5logo

       Produkty AVATAR AUDIO Passion Driven stworzyliśmy dla najbardziej wymagających klientów:
– odwiedzających sale koncertowe i kluby jazzowe, osłuchanych z żywym, akustycznym dźwiękiem
– dojrzałych i świadomych,  poszukujących przede wszystkim naturalnego brzmienia głosów i instrumentów wiernie oddających emocje muzyków
– „kierowanych pasją”, a nie modą, rankingami i reklamami
– odpornych na designerski blichtr typowy dla produktów audiofilskich, w których często high-endowa jest jedynie obudowa
— odważnych i niezależnych, potrafiących rozpoznać i docenić produkty nowatorskie, niesformatowane przez rynek

 

1s