.

nagrody roku 2018         Wojciech Pacuła, Marek Dyba, www.highfidelity.pl., nr 176, 1 grudnia 2018: http://www.highfidelity.pl/@main-3389&lang=

.

Platforma 2 pol s         http://www.highfidelity.pl/@main-3361&lang=

.

 HF3 bamboo pol           http://www.highfidelity.pl/@main-3302&lang=

.

Nr3 HFP pol         http://hifiphilosophy.com/recenzja-avatar-audio-holophony-nr3/

.

polS          http://www.highfidelity.pl/@main-3226&lang=

.

H2polS         http://hifiphilosophy.com/recenzja-avatar-audio-holophony-nr2/?caly-artykul=1

..

BestP pol      Wojciech Pacuła, Marek Dyba, www.highfidelity.pl., nr 164, 1 grudnia 2017: http://www.highfidelity.pl/@main-3158&lang=.

______________________________________________________________________________________________________________________

.

.

system.

.

infoaudio2

Centrum świata Hi-Endu i Graj-Endu (Golden Tulip cz. 3): Avatar Audio
Ostatnia sala na końcu korytarza – to bardzo szczególne miejsce. Dla jednych świątynia dźwięku, dla innych miejsce „lekkiego” niezrozumienia, o co w tym całym hajendzie chodzi. Rdzennie krajowy producent z totalnie dopieszczonym sprzętem. Jeśli grubość włosa mogłaby mieć wpływ na brzmienie to w Avatar Audio zostałby on pomierzony, a stosowna poprawka uwzględniona – piszę te słowa jako mój osobisty wyraz najwyższego uznania dla człowieka, który od lat podąża drogą ekstremalnego Hi-Endu, i niczym buddyjski mnich dąży nieustannie do doskonałości.(…) Rozmowa z właścicielem firmy, p. Cezariuszem Andrejczukiem była absolutnie fascynująca. Na licznych przykładach pokazywał jakie niuanse mają realny wpływ na brzmienie systemu, włącznie z rozdzielaczem prądu na lewitującej podstawie antywibracyjnej czy filc na obudowach kolumn.

Waldemar Nowak,www.infoaudio.pl.15.12.2017: https://www.infoaudio.pl/artykul/1402,centrum-swiata-hi-endu-i-graj-endu-golden-tulip-cz-3

.

.

HifiPhilosophy2s

Relacja: Avatar Audio na Audio Video Show 2017
Przejmujący i przekonujący rygorystycznym podejściem do prawdy muzycznej – szczegółowością, misternym kształtem i wyrafinowanym sposobem bycia. A także rzeczami rzadko możliwymi do jednoczesnego usłyszenia inaczej niż na żywo i z bliska – „drapaniem dźwięku” i estradową pulsacją. Taka miara żywości przekazu pojawia się wyjątkowo rzadko, zwłaszcza odkąd membrany papierowe odeszły do lamusa. (…) Dynamika i żywiołowość o wiele lepsze niż latach poprzednich, na czele z estradowo grającą perkusją o niezwykle celnym oddaniu faktury i przestrzenności bębnów. Aż mnie to uderzyło, bo perkusję mam w domu i szczególnie jestem obyty.  Do tego popisowo głęboka scena, a same nagrania w koncertowym stylu, na dużym obszarze, z należytym a nie przesadzonym pogłosem. Wrażenie uczestnictwa przemożne – lepszego w tym roku nie słyszałem. (…) I kolejna rzecz o kluczowym znaczeniu – owa trafność brzmieniowa zawieszona w doskonałej obecności przestrzeni, nasyconej dogłębnie dźwiękiem. Genialnie rozbrzmiał w przestrzennej aurze fortepian, dosłownie mną wstrząsając; a dodatkowym wielkim atutem było to, że cała sala, we wszystkich rzędach, w podobnym stopniu wypełniała się brzmieniem. Bez problemu można więc było słuchać w pierwszym, środkowych i ostatnim, co naprawdę nieczęsto się zdarza. I powszędy ta złożoność harmoniczna, skala dynamiki, żywy dotyk… Upajałem się, a słowo „upajać” najlepiej oddaje stan rzeczy. To nie było jedyne miejsce, w którym można było odzyskać wiarę w sens wyższy audiofilizmu aniżeli sama rozrywka, ale na pewno jedno z kilku na samym przodzie.

Piotr Ryka, www.hifiphilosophy.com, 08.12.2017http://hifiphilosophy.com/relacja-avatar-audio-audio-video-show-2017/
.

.

FIDELITYSAudio Video Show 2017 Warsaw:
Next door surprised me Loudspeakers of Holophony with incredibly light and seductive sound.
Modular three-way system in solid wood housing carries modified vintage chassis, I think I have detected a Blackcone in the middle of a Saba Greencone and tweeter. Its incredible to get that warmth and transparency from these historical drivers.
Helmut Hack, Nov. 23, 2017    https://www.fidelity-magazin.de/2017/11/23/audio-video-show-warschau-2017/

(W pokoju obok zaskoczyły mnie kolumny Holophony z niesamowicie lekkim i uwodzicielskim dźwiękiem.
Modularny trójdrożny system w obudowie z litego drewna ma zmodyfikowane, zabytkowe głośniki, myślę, że na średnicy  Saba Greencone a w tweeterze Blackcone. Niewiarygodne, jakie ciepło i przejrzystość można uzyskać z tych historycznych przetworników.)

.

     ____________________________________________________________________________________________________________________

.

.

D3s         http://www.highfidelity.pl/@main-3162&lang=

.

.

H4-2 pol M          http://www.highfidelity.pl/@main-3103&lang=

.

.

Receptor nóżki 1m          http://www.highfidelity.pl/@main-3103&lang=

.

platforma 2s          http://highfidelity.pl/@main-2991&lang=

..

Numer TrzyS         http://highfidelity.pl/@main-2952&lang=

 

—————————————————————————————————————————————————————–

 

 

system

 

 

fidelitysTOP FIVE of Audio Video Show 2016:

„Holophony speaker of Avatar Audio, a Polish company. These were we noticed already on the Norddeutsche HiFi days in 2015 in Hamburg. Holophony is indeed something special: The manufacturer uses only vintage membranes and / or vintage chassis from the 1950s and 1960s. So then, for example, the tweeter cone drivers, instead of the usual cap. Holophony manufactures two- and three-way speakers whose emotional appeal is exceptionally intense. Such vivid color strength, being controlled and precise reproduction is likely elsewhere difficulties in this price range – to find – if indeed at all. In addition to the vintage membranes Holophony used vintage components in its crossovers. Although a multi-way concept that Holophonen sound more like an extremely „mature” broadband chassis – for us one of the revelations of the Warsaw fair”

Ingo Schulz, 14.11.2016     https://www.fidelity-magazin.de/2016/11/14/audio-video-show-warschau-2016/

(„Kolumny Holophony polskiej firmy Avatar Audio. Zwróciły naszą uwagę już na Norddeutschen HiFi Tagen 2015 w Hamburgu. Holophony to naprawdę coś wyjątkowego: producent używa wyłącznie zabytkowych membran i/lub głośników z lat 50 i 60-tych. Dlatego również głośnik wysokotonowy jest stożkiem, a nie jak zwykle bywa, kopułką.
Holophony to dwu i trójdrożne kolumny których emocjonalne oddziaływanie jest wyjątkowo intensywne. Tak żywy i wielobarwny, a jednocześnie precyzyjny i kontrolowany przekaz jest trudny do znalezienia w tej kategorii cenowej, jeżeli w ogóle. Oprócz dawnych głośników Holophony używają komponentów vintage również w zwrotnicy. Mimo, że są wielodrożne,  Holophony brzmią niczym wyjątkowo dojrzała konstrukcja szerokopasmowa – dla nas to jedno z odkryć warszawskich targów”).

.

.

Best_Sound_AVS2016„Firma Avatar Audio zawsze przygotowuje ciekawe prezentacje, ale w tym roku coś „zaskoczyło”, ponieważ dźwięk był zjawiskowy. Piękny, ciepły głos to zasługa zarówno analogowej kopii taśmy-matki, granej z magnetofonu szpulowego ReVox, jak i kolumn Holophony Model Dwa (test w HF), ale tutaj w poprawionej wersji, powstałej na podstawie naszego testu – „mission accomplished!”.

Wojciech Pacuła, www.highidelity.pl, No.151 listopad 2016   http://www.highfidelity.pl/@main-2882&lang=

.

———————————————————————————————————————————————————————

.

.

kolumny-4s           http://www.highfidelity.pl/@main-2839&lang=

.

.

Microsoft Word - kolumny2.doc          http://www.hfc.com.pl/test/2438,avatar-audio-holophony-numer-4.html

.

.

 Do 2014 roku kolumny nosiły nazwę Grajpudła, a kable – Grajkable:

Foto 4 polFoto 5 polFoto 6 pol