s7as

     Po osiągnięciu przez system Avatar Audio odpowiednio wysokiej rozdzielczości okazało się, że skuteczne odizolowanie komponentów systemu od wibracji podłoża oraz zredukowanie ich wewnętrznych wibracji to chyba najważniejszy warunek uzyskania dźwięku klasy State-of-the-art. W naszej ofercie mamy 4 rodzaje ustrojów antywibracyjnych RECEPTOR: podstawki pod kable, dociski, stopki kulkowe oraz platformy wykorzystujące efekt lewitacji magnetycznej (w Nr 1 i 2).

.

Foto 11.

Podstawki pod kable chronią sygnał wewnątrz przewodów przed niekorzystnym wpływem zdeformowanego pola elektromagnetycznego wokół kabla gdy leży on na podłodze. Izolują też od  ładunków elektrostatycznych oraz wibracji pochodzących z podłoża, a także tłumią wibracje wewnątrz kabla. Najsilniej działają podłożone pod kable zasilające oraz głośnikowe, ze względu na dużą powierzchnię ich styku z podłogą. Poprawiają również pracę interkonektów i kabli USB. Zalecamy stosowanie w systemie 7-9 podstawek.

.

Docisk (obciążnik) antywibracyjny położony na sprzęt  zmniejsza podatność (szczególnie lekkiego) sprzętu na wibracje pochodzące z podłoża, absorbuje wibracje obudowy oraz zwiększa skuteczność działania podstawek i platform antywibracyjnych. W przypadku lekkiego sprzętu ustawionego na platformie z podstawkami magnetycznymi docisk jest niezbędny dla prawidłowego działania (ugięcia się) magnesów.

.

Stopki kulkowe to jeden z najlepiej działających ustrojów antywibracyjnych a przy tym jeden z najtańszych. Są one nieporównane lepsze od twardych kolców, stopek sprężynowych oraz miękkich podkładek gumowych i sorbotanowych. Poprawiają działanie każdego elementu toru, zarówno elektroniki jak i kolumn głośnikowych, a nawet listwy zasilającej.

Stopka Nr 2 składa się z dwóch jednakowych krążków (podstawki i przykrywki) oraz kulki. Stopka Nr 1, 3 i 4 nie ma drugiego krążka (przykrywki), Przykrywka osłabia działanie antywibracyjne, dlatego najlepiej ustawić sprzęt bezpośrednio na kulkach.

Krążki wykonane są ze stali nierdzewnej (Nr 4), aluminium (Nr 3) lub z naszego materiału (Nr 1 i Nr 2). Kulki są z ceramiki (Nr 4), naszego materiału (Nr 3) lub z drewna egzotycznego (Nr 2 i Nr 1).

.

Platformy to najlepsze nasze ustroje antywibracyjne, działają jeszcze lepiej od podkładek kulkowych. Oferujemy platformy w trzech rozmiarach: mała 35×35 cm, średnia 45×40 cm i duża 55×45 cm, na zamówienie wykonamy dowolny rozmiar. Grubość samej platformy to 6,6 cm (Nr 3 i 4) lub 8,4 cm (Nr 1 i 2). Wysokość kompletu to 9,2 cm (Nr 4), 13,8 cm (Nr 3), 19,1 cm (Nr 2) lub 19,4 cm (Nr 1). Masa kompletu wynosi od 4 kg do 16 kg. Standardowe kolory platform to rubinowy i szarobrązowy lub sam szarobrązowy; na życzenie wykonamy je w dowolnym kolorze. Platformy mają mosiężne tabliczki z logo z przodu i z tyłu lub tylko z tyłu (do wyboru).

Platformy wykonane są z 2 lub 3 rodzajów materiałów antywibracyjnych i wyposażone są w stopki kulkowe lub magnetyczne. Nr 1 ma stopki magnetyczne pod spodem i na wierzchu. Nr 2 ma stopki magnetyczne pod spodem oraz kulkowe na wierzchu. Nr 3 ma stopki kulkowe pod spodem i na wierzchu. Nr 4  mają tylko jeden komplet stopek kulkowych, pod spodem. Korpus Platformy Nr 4 zbudowany jest z dwóch rodzajów materiału (twardego i miękkiego), a korpusy Platform Nr 1, 2 i 3 mają trzy rodzaje materiałów antywibracyjnych (twardy, średni i miękki).

Stopki magnetyczne unoszą platformę na poduszce powietrznej (lewitacja magnetyczna); aby działały, powinny być odpowiednio dociążone (muszą się ugiąć, ale nie osiąść). Małe platformy mają stopki mniejsze, ze słabszymi magnesami, średnie i duże platformy – stopki większe, z magnesami silniejszymi. W zależności od masy sprzętu stosujemy trzy lub cztery stopki. Zbyt lekki sprzęt dociążamy od góry Dociskiem Receptor lub ołowianymi kostkami. Stopki pod sprzętem umieszczamy w takich miejscach, aby równoważyły (ewentualny) nierównomierny rozkład ciężaru urządzenia i przesuwamy je dotąd, aż będą jednakowo ugięte.

.

Platforma 2-8s